Pomoc v manželství

Asi každý známe situace, kdy my, ženy, jsme vdané a po svatbě/sňatku je všechno jako na obláčku, užíváme si tu krásu kolem, tu zamilovanost, která je snad ještě silnější než před svatbou a nechceme, aby někdy skončila. Vznášíme se na růžovém obláčku, svého manžela vidíme jako naprosto dokonalého a neshledáváme na něm žádné chyby. Vše je dokonalé, prožíváte ještě větší souznění než kdykoliv předtím.

naramek (2)

Tak to už bývá, že když se poté partneři seznámí a po nějaké době se vezmou, jsou zahrnuti vlnou energie, lásky, náklonnosti a pohody. Většina novomanželských párů odjíždí i na líbánky (buď do zahraničí nebo jen tak někde v České republice, užívají si nový společný novomanželský život, na který se oba tak těšili, mají svoje plány do budoucnosti – plánují děti, společné dovolené a všechny dny svého života chtějí být spolu).

Po nějaké době všechno může být dobré a nebo také nemusí. Novomanželé se začnou hádat (a může to být třeba kvůli úplným maličkostem, ačkoliv jim se to zdá právě jako důležité). Každý partnerský i manželský pár se hádá (vlastně bez hádek by to bylo poněkud divné, neznám pár, co se nikdy nepohádal), ale pokud hádky překročí nějakou hranici nebo frekvenci, už to začíná být špatné. Hádat se je totiž zdravé, protože partneři si vyměňují názory, poznávají se více a více, ale opravdu – jen do určité míry jsou hádky v pořádku.

Pokud tedy máte takový problém, že se vám s manželem hádky nakupily a vy už spolu neumíte normálně komunikovat, navštivte manželskou poradnu Praha.

manželé

Radit vám bude zkušená odbornice PaedDr. Vladimíra Šínová, která se zabývá právě tímto tématem a je opravdu jedničkou ve svém oboru, vyzná se, takže by vám opravdu mohla pomoct. Pokud jste tedy zoufalí ze svého manželství a nevíte, co máte dělat, obraťte se na ni, určitě vám ráda pomůže a poradí, protože je zkušená.