Chutí máme na vybranou

Kromě Bitcoinu, největšího populára, ale také nejpomalejšího a nevýhodného, zde máme, jak už napovídá nadpis, další, které by rády zastoupily jeho místo a nahradili jej. Mají co nabídnout? Určitě ano! Nejsou to všechno jen „různá jména“ toho samého, ale každá nová kryptoměna sebou nese zase nějakou podstatnou výhodu oproti té starší. A jejich hodnota také roste, ne že ne.
 bitcoin na monitoru

Bitcoin cash

Dlouho byla jistá komunita vlastníku bitcoinu znechucena pomalými transakcemi a velkými poplatky za ně, zvláště, pokud například jedna transakce trvala klidně i několik hodin. Proto 1. srpna 2017 se objevil Bitcoin cash, tedy také nositel stejně proslulého jména, avšak na lepší technologii. Stalo se tak na konferenci v Nizozemí, kde se sjeli právě ti, kteří nebyli příliš spokojeni se stavem, jaký kryptoměna měla mít v budoucnu. Dle jejich slov totiž budoucí vývoj nadnášel spíše ty, kteří brali kryptoměny jako investiční možnost, nikoliv jako reálné platidlo a tedy mařili celé to snažení originální komunity prosadit kryptoměnu jako skutečnou měnu, která by mohla jednoho dne nahradit tu naší aktuální, papírovou a kovovou. Zejména se obávali o onu decentralizaci a skutečnou demokratizaci této měny jako světového univerzálního platidla.
 

Výhody

Bitcoin cash přišel spolu s hard fork, radikální změnou v protokolu, kdy se navýšila velikost jednotlvých bloků na 8 mb, aby zrychlila proces ověřování s možností upravit různou úroveň obtížnoti, aby se zachovala životnost a transakce tohoto blockchainu, aniž bychom museli přihlížet k počtu „kopáčů“, kteří měnu právě dolují. To ale vyvolalo jisté spekulace o skutečně bezpečnosti a anonymitě.
 
BTC se tak může pochlubit kratší dobou transakce a mnohem výhodnějším přenosem, a hlavně menšími poplatky za transakce – což jsou mnohé důvody, které odrazují od tradiční kryptoměny.
 bitcoin a panáček
V této době má BTC hodnotu 1341,83 dolarů, což je stále docela dobrá výše a vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by se snad mělo padat. Pokud tedy hledáte nějakou tu investiční příležitost, určitě se podívejte i na tento typ.