Kudy ven

Její popularita v posledních letech roste. Z velkých měst se začala šířit i do těch menších a možná ani nevíte, že je možné se jí ve Vašem okolí zúčastnit. Jedná se o únikovou hru. Původem je z Japonska a není to nijak stará dáma, vloni oslavila desáté narozeniny.
dřevěná chýše
Její princip je jednoduchý. Známe ho z různých počítačových her a také z filmů. Zavřou Vás do jedné, případně i vícero místností a Vy se na základě různých indicií a hádanek musíte dostat v určitém čase ven. Obvykle se jedná o 60 minut, které Vám jsou k dispozici. V prostoru jsou umístěny kamery, kterými Vás sleduje obsluha a zjišťuje, jak Vám to jde a zda už jste se pohnuli z místa. Pokud moc dlouho tápete, může vám poskytnout nějakou tu nápovědu.
Hra nebývá nijak věkově omezena, můžou Vám pomáhat i malé děti, ale ideální je brát teprve ty školního věku. Často seženete na internetu různé slevové nabídky, které můžete využít. Je to program pro každé roční období. A nevěřili byste, jak intenzivní prožitek to může být s partnerem jen ve dvou, když jste odkázáni na sebe a svoji spolupráci. Zvláště pro páry, které na sebe nemívají až zas tolik času a mají problémy s komunikací, to může stmelit. Nebo taky ne. Co z toho vzejde, to už záleží na Vašem vztahu a na Vás dvou.
dřevěna past
Únikovky jsou většinou dělané na nějaké téma, nechávají se inspirovat právě filmy a dalšími věcmi. Můžete tak utíkat z vězení, z pirátské lodi, z hradu, z vesmírné stanice nebo ze sklepa. Záleží na organizátorovi. Obvykle po nějakém čase interiér a úkoly mění, aby se lidé mohli znovu vracet a bavilo je to.
Investice to pro Vás není nikterak závratná, takže to zvládnete i bez slevové akce. Jen pozor na to, pokud se necítíte dobře v uzavřených prostorách a pod tlakem. Nemusí to být z psychického hlediska pro každého. Je to sice zábava, může být ale velmi autentická.