Jak si dobře vybrat divadelní představení?

Kolikrát se vám to stalo? Přišli jste do divadla, představení začalo a vy jste již od začátku věděli, že na tohle se tedy koukat nedá! Bohužel se tomu tak může dít zhruba v padesáti procentech případů, pokud si představení nevyberete obzvláště pečlivě. Jde tomu však v dnešní době internetu jednoduše předejít.
červené židle

Jak tedy vybrat kvalitně? Na prvním místě by měla být divadelní společnost, která hru ztvární. Většinou se nezklamete u ostřílených souborů, které hrají pouze kvalitně, jako například Divadlo Járy Cimrmana, nebo Divadlo v Dlouhé. Tyto skupiny okolo sebe mají již veliký kult a jakousi známku kvality. Na druhou stranu je v nich neustále vyprodáno, takže je třeba hlídat lístky hned, jakmile je zahájen předprodej.

Dále můžete vybírat také podle představení. Pokud máte chuť například na komedii, je vhodné vybrat klasickou komedii od Moliéra, nebo Goldoniho. Málokomu se podaří přesně napsanou hru zkazit. Lépe bude pochopitelně opět vypadat v rukou profesionálů, to ale neznamená, že pokud se vydáte na ochotníky, budete vyloženě zklamaní. Musíte však počítat s ochotnickými výkony úměrnými ke schopnostem herců a dále pak s méně honosnou výpravou a obyčejnými kulisami.
sál na konferenci

Pokud jste se rozhodli, že chcete jít prostě na něco, co je blízko, prověřte si předem informace o představení, například, co jiného již soubor hrál, dále kdy byla premiéra toho, na co jste se rozhodli vyrazit. Dále se podívejte do obsazení a pokud vám ani jedno jméno nic neřekne, zkuste jej zkopírovat do googlu. Uvidíte, zda se jedná o profesionály, nebo nikoli.

Jsou pak jednotlivá vystoupení, která za to stojí vždy. Jedná se o kultovní záležitosti. Můžeme zmínit například Hrdého Budžese v podání Báry Hrzánové, nebo Sluhu dvou pánů s Miroslavem Donutilem. Bohužel přinejmenším druhé z jmenovaných je již po derniéře a nikdy jej již takto na jevišti neuvidíme. Nezbývá nám tedy nic jiného, než si je pustit u počítače ze záznamu.

Vybírejte tedy dobře!