Kam za zábavou s prarodiči?

Karta se obrátila, místo výletu k babičce a dědovi o prázdninách teď mají přijet oni k vám. Ještě ale neoplýváte potomky, kteří by je zabavili, žijete ve městě a v garsonce se vám celý den vysedávat nechce? Vyrazte i s prarodiči někam za zábavou, určitě to ocení!

Prohlídka města nemusí být fádní! Vyšperkujte ji osobními zážitky a zajímavostmi o daných místech, které se v průvodcích běžně nepíší a profesionální průvodce se o nich ve svém výkladu taky určitě nezmiňuje. Zmiňte se svým prarodičům například o tom, na které lavičce si v parku rádi čtete nebo kam chodíte přemýšlet. Kde se schází milenci a kde je naopak to nejstrašidelnější místo ve městě. Uvidíte, že to babičku i dědu bude bavit!

Vezměte je do divadla na komedii. Není důležité, jestli do divadla chodí pravidelně nebo ne. Pokud zvolíte neformální scénu a například odpolední představení, určitě zajistíte prarodičům zábavný zážitek, na který budou rádi vzpomínat.

Navštivte památky, které jste třeba ani sami ještě nenavštívili. Budete mít společný zážitek a dozvíte se něco nového. Navíc si tak sami rozšíříte obzory ohledně města, ve kterém žijete.

Ukažte jim, kde pracujete nebo studujete. Prarodiče si často mohou připadat od běžného života svých vnoučat tak nějak odtržení. Většinou jim totiž vykládáme, že v práci „dobrý“, ve škole „dobrý“ a na dotazy, co že to vlastně ta naše Anička studuje se prarodičům často řekne: „No, něco s počítačema“ nebo „bude z ní učitelka.“

Pro prarodiče by je ale super zážitek, když mohou nahlédnout pod pokličku toho všeho mlžení a ukážete jim, pokud je to možné, například svoje pracoviště. Budou také rádi, když jim ukážete svoji školu, vezmete je třeba do některé z poslucháren nebo do knihovny. Nebojte se je nechat nahlédnout do vašeho života.

Ideálním místem, kde strávit část návštěvy prarodičů je Botanická zahrada. K té automaticky patří pomalejší tempo, během kterého si stihnete popovídat a zarelaxovat si. Navíc si zde třeba babička vybere nějakou sazeničku na svoji zahradu.