Jaro je obdobím obnovy


Detoxikaci těla můžeme provádět rozličnými způsoby stravovacích návyků. Jedním ze způsobů, jak provést očistu organismu, je s pomocí stravování whole foods.

Celkově nám detoxikace organismu přinese:
·         více energie
·         zamezíme nezdravým chutím
·         zhubneme
·         upravíme metabolismus
·         pročistí se nám mysl
·         zlepší se soustředění
·         dostaví se nám mnohem lepší nálada
·         pleť se rozzáří

Také již nebudeme tolik trpět nadýmáním a nadobro se zbavíme tukových polštářů na břiše.

Metoda stravování whole foods spočívá v konzumaci čistých potravin. Zbavme se tedy potravin, které jsou opatřeny čárovým kódem. Jsou to všechny potraviny, které jsou balené v plechovkách nebo krabicích, jsou to tedy zpracovaná jídla.

Komu se zelení

Dalším krokem, jak dosáhnout detoxikace organismu je zahrnout mezi svůj jídelníček čerstvé zelené rostlinky. Mohou to být právě
o   jarní zelené části pampelišky
o   špenát
o   petržel
o   chřest
o   hrášek
o   fenykl
o   zelené části hořčice
o   kadeřavou kapustu
o   mangold
o   dřeňovou kapustu

Všechny zelené části rostlin obsahují chlorofyl, který krvi dodá živiny, a tím pomůže našemu tělu dosáhnout rovnováhy a očistit jej od toxinů. Důležité je také odstranit z našeho jídelníčku přidaný cukr, mléčné výrobky, alkohol, kofein, pšenici, vejce, živočišné bílkoviny, kukuřici ale také sóju.
Tyto potraviny jsou alergenní a je třeba se jim při detoxikaci organismu vyhýbat.

Hýbejte se

Během očisty organismu je také nutné se hýbat. Můžeme začít cvičit lehkou jógu, strečink, nebo jen chodit na delší procházky do přírody. Během detoxikace organismu se však nedoporučuje běhat na delší vzdálenosti, nebo i třeba jen jezdit na kole. Naše tělo usilovně pracuje na odbourávání toxinů a přílišný pohyb jej více vyčerpává.
Meditace je účinným prostředkem, jak si může naše mysl, ale také naše tělo odpočinout. Lehneme si, nebo sedneme a necháme tělo dýchat.