Jak být vidět v Internetistánu

Starší z našinců si určitě ještě vzpomenou na doby, kdy bylo lepší splynout s davem a raději příliš nevyčnívat. Protože vymanit se ze šedi průměrnosti nejednou znamenalo zadělat si na problémy, a pokusy vznést se pomyslně k nebesům až příliš často končily stejně pomyslným, ale skutečně bolestným přistřižením křídel.
Ovšem to už odvál čas. Dnes už je jiná doba a je naopak třeba z průměrnosti vybřednout. Je třeba být něčím výjimečnými a také to dát celému světu neskrývaně na odiv. A není lepší způsob, jak tak učinit, než virtuálním způsobem. Tedy internetově.
práce na pc
Ovšem zatímco pořízení si vlastní internetové stránky nic složitého není, jedno úskalí tu existuje. A sice to, že už je internet natolik plný všeho možného, že nelze doufat v to, že by někde čekaly zástupy zvědavců na to, až třeba právě my přispějeme svou trochou do mlýna.
Je zkrátka třeba na sebe nějak upozornit, upoutat pozornost. Je to nutné. A zároveň je nutné upoutat na sebe pozornost tím správným způsobem.
Domníváte-li se, že dáte na svůj web jeden dostatečně nemravný obrázek a tím bude vše vyřešeno, spláčete nad výdělkem.
Věříte-li, že dosáhnete věhlasu přehršlí pravopisných chyb, pak vězte, že nikoliv, že i v tomto ohledu máte na síti dlouhé zástupy podobně nevzdělaných konkurentů. A jestli tím něco získáte, pak nanejvýš knihu o pravidlech českého pravopisu, kterou vám někdo poťouchlý pošle coby prachobyčejnou provokaci.
Pokud se pokusíte na sebe strhnout pozornost snůškou nemilosrdných lží, vězte, že vzbudíte zájem nanejvýš tak prostoduchých jedinců, ochotných skočit vám na špek, a v horším případě i policie, prošetřující vaše zavrženíhodné počínání.
výměna informací
Zkrátka to není jenom tak, prosadit se v moři toho, co internet nabízí. A ještě složitější je prosadit se solidním způsobem. I když… I když ono to vlastně zase až tak složité není. Stačí vlastně docela málo.
Stačí najít a následně už si jen dopřávat virtuálního výsluní bez rizika, že si na vás někdo došlápne nebo že budete celému světu k smíchu. Totiž nejspíše jen českému světu k smíchu, jenže i český virtuální svět je veliký až až.
Pokud člověk něco nedokáže, je zkrátka lepší svěřit to někomu, kdo tomu rozumí, kdo to umí. Je to daleko lepší než doufat v ryzí zázraky. Které jsou sice rovněž virtuálními jevy, ale na internetu se přesto nedějí.