Elixír pro vaše vlasy – kokosový olej


Každá žena chce mít dokonalý účes za každou cenu a v každé situaci. Proto je ale také nutné o vlasy dobře pečovat. Vlasové masky se stávají stále a stále oblíbenější formou vlasové péče.

vlasy


·        Maska pro poškozené vlasy

Co budeme potřebovat a jak na to?

1 vejce

1 polévková lžíce kokosového oleje


Vejce rozšleháme a vmícháme do kokosového oleje. Takto vytvořenou masku naneseme na vlasy a necháme působit 15 minut. Poté opláchneme studenou vodou a zbytek masky smyjeme šamponem, který běžně používáme.


·        Maska proti lupům

Co budeme potřebovat a jak na to?

4 polévkové lžíce kokosového oleje

1 polévková lžíce citronové šťávy


Obě ingredience dobře promícháme. Masku naneseme na postižená místa, nejlépe však na veškerou pokožku hlavy. Necháme působit 15 minut a po jejich uplynutí vlasy omyjeme běžným šamponem.


·        Maska na zvýšení lesku vašich vlasů

Co budeme potřebovat a jak na to?

4 polévkové lžíce kokosového oleje

1 polévková lžíce medu

Nalijeme kokosový olej a med na pánev a zahříváme, dokud se obě ingredience dobře nepromísí. Poté necháme vychladnout a nanášíme do vlasů a na pokožku hlavy, kde následně necháváme masku působit 15 – 20 minut, po kterých masku umyjeme běžným šamponem


·        Maska na suché vlasy

Co budeme potřebovat a jak na to?

1 polévková lžíce kokosového oleje

¼ hrnku kokosového mléka

1 avokádo

Avokádo oloupeme a rozmačkáme či rozmixujeme tak, aby hmota neobsahovala žádné hrudky. Přidáme kokosový olej a kokosové mléko. Vše dobře promícháme a vzniklou směs naneseme na vlasy, kde ji necháme působit 20minut. Opláchneme teplou vodou a šamponem. Nakonec se ujistíme, že veškeré zbytky avokádové masky jsou z vlasů a hlavy pryč.

kokos

 

A čím je vlastně kokosový olej tak zázračný?

Jedná se o rostlinný olej, získávaný z jader zralých kokosových ořechů. Pro své vlastnosti nachází své uplatnění v různých odvětvích. Použít ho můžete například právě v péči o tělo, ať už se jedná o vlasy či pleť. Kokosový olej lze využít též v kuchyni na smažení či pečení. Díky svému vysokému kouřovému bodu se totiž tento olej jen tak nepřepálí. Koupit ho můžete v prodejnách se zdravou výživou či jakémkoliv běžném supermarketu. Na trhu jsou různá balení různých značek a také v různých cenových relacích od cca 100Kč za ,,obyčejnější kokosák“ v menším balení až po 500Kč za ,,lepší kokosák“ v maxi sklenici.

 

Elixír pro vaše vlasy – kokosový olej
3.7 (73.33%)6