Aktivní dovolená má zelenou

Stále častěji hledáme možnosti, jak strávit dovolenou, do které bychom mohli zapojit co nejvíce aktivit. Dovolené formou aktivního odpočinku jsou stále oblíbenější a to pro všechny věkové kategorie. Vybíráme si tak pobyty, kde je možné využít nejrůznější sportoviště, či přímo odborné lekce. Pokud však trávíte dovolenou i s vašimi dětmi, je velmi složité najít takovou aktivitu, která bude bavit děti i dospělé. Jednou z takových aktivit je bezesporu cyklistika. Jízda na kole je velmi příjemnou relaxací a rozhodně ji můžete provozovat dohromady, celá rodina. Na dovolenou, nebo na víkendové pobyty si s sebou rozhodně přibalte kola!

pláž, travnatý kopec, kola

Jízda na kole je v současné době velmi populární a začali si tohoto trendu všímat i v nejrůznějších větších i menších městech. Narazíme tak na celou síť moderních cyklostezek, které jsou pro rodinné vyjížďky mnohem bezpečnější a pohodlnější.
Máte více času přes víkend? Hledáte, jak zabavit děti na celý den? Určitě je i tady kolo velmi dobrým pomocníkem. Pro celodenní výlet je však mnohem vhodnější vyrazit si někam za město, kde je klidnější prostředí. V takovém případě si zvolte cyklostezku, která vás zavede i k některému významnému místu z naší historie, nebo k některé přírodní zajímavosti. Celá řada cyklostezek vede kolem nádherných skalních útvarů, podél břehů řek, nebo v blízkosti přehrad. Rozhodně je z čeho vybírat a váš víkendový výlet bude vždy cestou za poznáním.

Pro výlety v krásné přírodě je však třeba vyjet autem za město a do sedel nasednout až v blízkosti značené cyklostezky. Pomůže vám nosič jízdních kol na tažné zařízení. Snadno jej uchytíte a můžete na něj naložit kola pro celou rodinu! Velmi dobrým tipem je, pořídit si uzamykatelnou variantu. V takovém případě nemusíte mít obavu i kdekoliv během cesty zastavit a vaše výbava bude v bezpečí.

dvojice, kola, západ slunce