Velký obnos peněz nemusí být pouze pro rodinné či osobní trable

Vždycky, když přemýšlíme o půjčce, máme to spojeno s nějakou neblahou, negativní zkušeností, něčím záporným, co nám jakoby říká: „Tohle se asi zvládnout nedá“ nebo „Je to špatně, ale co se dá dělat“. Celé to tak dostává punc jakéhosi neblahého tržního jevu, který je nutné zlo, ale nejlepší je raději si nepůjčovat, protože nikdy nevíte, kdo vás podvede, kdo vás okrade, kdo vám vezme vaše peníze apod. = a přesně kvůli takovému přemýšlení zůstávají chudí chudými a střední třída střední třídou.
rozmazané hodiny.jpg
Je nutno poznamenat, že v naší republice není tak velké procento skutečně chudých, jak si všichni představují, naši republice dominuje opravdu z velké části střední třída. Největším nebezpečím se může stát taková půjčka od nebankovní společnosti, která hraničí s lichvou, to se potom těžce splácí závazek. Avšak dnes nebudeme mluvit o ničem z tohoto.

Investice občas potřebuje větší kapitál

Kdo chce jít do riskantního podniku, který se mu může desetinásobně vrátit (anebo taky ne), musí si holt občas půjčit. Ať už je to na založení firmy nebo koupi domu, který bude pronajímat, budovat si pasivní příjem je něco, na čem by měl zapracovat opravdu každý. Protože takový pasivní příjem nám může poté ve čtyřiceti (pokud začneme mladí) dovolit, abychom třísknuli s šéfem o stůl, vyjednali si odstupné a mohli se na to všechno vykašlat. Chytří lidé totiž pracují hodně, třeba 10 let, jenomže tato tvrdá desetiroční práce se jim mnohonásobně vyplatí a bude se jim vyplácet po zbytek života.
mince a domky.jpg

Všechno je to šetření a šetření

Kdo si myslí, že to lze všechno bez šetření, tak je ve velkém omylu. Pokud skutečně nevyděláváte velké částky, ze kterých si můžete dovolit investovat a ještě utrácet, tak takový lehký život nikdy mít nebudete. Protože je ohromně důležité pro malého člověka, který chce začít žít svobodně, aby se začal uskromňovat. může být také jedním z konců, ke kterému se dopracujete. Je to všechno jenom o správném načasování, plánování a hlavně přemýšlení – selský rozum.