Finance sepsané na papíře vám udělají velkou službu!

Každý z nás to mohl někdy zažít nebo se může stát, i když si to nikdo nepřeje, že nepříjemné finanční situace nastanou! Jak z toho ven? Tuto otázku si klade každý z nás!

Podívejte se na věci s nadhledem a učiňte nejprve analýzu vlastní situace. Nikdy s nevzdávejte a myslete racionálně a zodpovědně!
bankovka s opaskem
Jak?

•    Sepište si finanční situaci

Pokud vás nezodpovědnost minulého života doběhla a máte-li všech pět pohromadě, nejprve si sedněte k čistému papíru a vypište si na levou stranu papíru vaše měsíční příjmy. Papír rozdělte na dvě části, abyste právě do pravé části mohli vypsat měsíční výdaje. Pokud máte i roční výdaje, určitě si je za tímto účelem vypište také a spočítejte si, kolik měsíčně byste právě měli dávat na stranu, abyste jednou v roce na tyto položky měli našetřeno.

•    Najdete řešení

•    Pokud je vaše situace taková, že se vám do příjmů vejdou všechny tyto výdaje, ale nežije se vám dobře, určitě se zamyslete nad tím, zda můžete některé položky snížit či úplně vyrušit. Snižte si částky placené na spoření, změňte dodavatele energií, najděte menší bydlení s menším nájmem a nižšími náklady na provoz. Projděte položku po položce a sami ze své vůle a pro své dobro opravdu dobře vše analyzujte a hledejte možnosti, kde ušetřit.

•    Pokud se dostanete do situace, že vaše příjmy jsou skutečně nižší, než vaše výdaje, je třeba dát POZOR a opravdu důkladně položky přijít a začít řešit každou položku a hledat možnosti, jak položku snížit a to opravdu NUTNĚ! Samozřejmě se může stát, že jste situaci podcenili a nyní je potřeba razantního řešení. Možná máte příliš mnoho půjček, kde platíte nejen velké splátky, ale tyto splátky mají velké úroky. Pokud jich máte víc, je potřeba se jich zbavit.
radost ze života

V této chvíli máte dvě možnosti:

1.   Vezměte si jednu výhodnou půjčkus nízkým úrokem, která vám zaplatí aktuální půjčky, ale bude mít výhodnější a nižší úrok a bude na delší dobu, tedy i měsíční splátka bude nižší a tím se uleví vašemu rozpočtu.

2.   Pokud ani tak nedojdete k situaci, která by vyřešila aktuální situaci a vaše dluhy jsou natolik vysoké, že nemáte možnost je splácet, ani v případě využití refinancování, obraťte se na odborníky a využijte možnosti osobního bankrotu. Není to sice žádný med, ale věřitelé vůči vám nebudou postupovat tak dramaticky, jako v situaci, kdy budete dělat mrtvého brouka.

•    Myslete pozitivně

Pokud máte pocit, že na váš všechno padá a nemůžete to zvládnout, nepropadejte panice. Myslete pozitivně, stále hledejte řešení! NIKDY SE NEVZDÁVEJTE A VĚŘTE, ŽE I VESMÍR UDĚLÁ VŠE PROTO, ABYSTE, KDYŽ SE BUDETE SNAŽIT, VYŘEŠILI SITUACI TAK, JAK MÁTE!