Rozhodnutí, které změní váš život

Rozhodnutí půjčit si peníze je jistě velice závažné. Zejména, pokud se jedná o vyšší částku. Poslední dobou se u nás doslova roztrhl pytel s různými poskytovateli nebankovních půjček a hypoték. A právě proto je zapotřebí získat co nejvíce informací, abychom neudělali nějakou životní chybu. Možnost vynechat banku volí většinou klienti, kterým je jasné, že by s největší pravděpodobností se svou žádostí neuspěli.

  • Většinou je to z důvodu nízkých příjmů nebo záznamu v některém registru dlužníků.
  • Banky to totiž posuzují opravdu velice přísně.

sjednané pojištění

Nebankovní poskytovatelé jsou mnohem tolerantnější. Většinou je tu nastavena podmínka, že žadatel musí ručit za svůj závazek nějakou nemovitostí. Pak není nutné dokládat ani vysoké daňové přiznání a ani čisté konto v registrech. Ručení nemovitostí je jistě logické. Poskytovatel finanční pomoci https://www.ferovahypoteka.cz/volbu-veritele-neni-dobre-podcenovat/přeci musí mít také svou jistotu. A to – jistotu, že své peníze dostane zpět. Je tedy zapotřebí, aby každý žadatel přistupoval k tomuto opravdu závažnému kroku velice zodpovědně. V případě, že by splácet přestal, mohlo by mu hrozit zabavení jeho majetku.

vějíř peněz

Nejprve si vše spočítejte

Je tedy dobré před samotným rozhodnutím vzít do ruky tužku, papír a kalkulačku. Veškeré své příjmy a výdaje si přesně spočítat a tím pádem zjistit, jestli je zatížení hypotékou únosné. Ve chvíli, kdy klient zjistí, že splácení nebude žádný problém, není nic jednoduššího, nežli získat potřebné finanční prostředky.

  • Dalo by se říci, že nebankovní poskytovatelé hypoték chtějí, aby každý jejich klient byl zodpovědným a rozhodl o svém osudu sám.
  • Banky většinou v těchto záležitostech rozhodují za nás. Pokud se jim něco nezdá, tak prostě žádost zamítnou.

Je to sice jednoduché, ale každý dospělý člověk se přeci chce rozhodovat sám.