Které zábradlí je do interiéru nejlepší

Když se jedná o rekonstrukci, nic se nemusí podcenit. Vždycky bychom měli raději volit kvalitu před kvantitou a také bychom si měli rozmyslet, zda a na čem bychom měli šetřit. Protože ve chvíli, kdy na něčem šetříme, ubíráme tomu kvalitu. A to se nejspíš v některých věcech nehodí. Mezi tyto věci, kde aby se nemělo šetřit, patří stavba, struktura domu, ale také například schodiště.

Jaké limity musí schodiště splňovat?
Správné schodiště musí mít minimálně šedesát centimetrů na šířku, jinak se po něm špatně chodí a dvě osoby se na tomto schodišti neminou. Poté musíte zvážit, pro koho je to schodiště určené a kdo po něm bude chodit, budete to vy a vaše rodina? Máte děti, které by se na krkolomném, ale designérsky nádherném schodišti mohly zranit, pak byste jistě měli trvat na bezpečnostním schodišti, kde budou schody nižší a trochu dál od sebe.

Schodiště by také nemělo být kluzké a nemělo by být příliš točité. Pamatujte na to, že po schodišti musíte být schopni scházet v jakémkoli věku a třeba i s nějakou zátěží. Například mějte na mysli, že po tom schodišti budete muset do své ložnice a do dětských pokojů vynášet postele, skříně, stoly a jiná zařízení. Pokud navíc budete mít v patře například koupelnu nebo sociální zařízení, musíte také zajistit bezpečnost stavařů, zedníků a instalatérů, kteří se po schodišti budou pohybovat.

Schodiště by z bezpečnostních ale také z designérských důvodů mělo mít zábradlí

Jak takové zábradlí vybrat, zvlášť když si uvědomíte, že zábradlí musí plnit funkční i estetickou funkci? Samozřejmě je na prvním místě bezpečnost. Zábradlí musí splňovat hlavně to, že bude bezpečné se o ně při výstupu a sestupu ze schodů opřít. A jaký volit materiál? To je snadné. Standardně se volí mezi kamenem, kovem, dřevem a sklem. Pokud máte rádi modernu, můžete použít cokoli, od tvrdého plastu až po beton.