Které zábradlí je do interiéru nejlepší

Když se jedná o rekonstrukci, nic se nemusí podcenit. Vždycky bychom měli raději volit kvalitu před kvantitou a také bychom si měli rozmyslet, zda a na čem bychom měli šetřit. Protože ve chvíli, kdy na něčem šetříme, ubíráme tomu kvalitu. A to se nejspíš v některých věcech nehodí. Mezi tyto věci, kde aby se nemělo šetřit, patří stavba, struktura domu, ale také například schodiště.
točité schodiště a lustr
Jaké limity musí schodiště splňovat?
Správné schodiště musí mít minimálně šedesát centimetrů na šířku, jinak se po něm špatně chodí a dvě osoby se na tomto schodišti neminou. Poté musíte zvážit, pro koho je to schodiště určené a kdo po něm bude chodit, budete to vy a vaše rodina? Máte děti, které by se na krkolomném, ale designérsky nádherném schodišti mohly zranit, pak byste jistě měli trvat na bezpečnostním schodišti, kde budou schody nižší a trochu dál od sebe.
schodiště s ozdobným zábradlím
Schodiště by také nemělo být kluzké a nemělo by být příliš točité. Pamatujte na to, že po schodišti musíte být schopni scházet v jakémkoli věku a třeba i s nějakou zátěží. Například mějte na mysli, že po tom schodišti budete muset do své ložnice a do dětských pokojů vynášet postele, skříně, stoly a jiná zařízení. Pokud navíc budete mít v patře například koupelnu nebo sociální zařízení, musíte také zajistit bezpečnost stavařů, zedníků a instalatérů, kteří se po schodišti budou pohybovat.

Schodiště by z bezpečnostních ale také z designérských důvodů mělo mít zábradlí

Jak takové zábradlí vybrat, zvlášť když si uvědomíte, že zábradlí musí plnit funkční i estetickou funkci? Samozřejmě je na prvním místě bezpečnost. Zábradlí musí splňovat hlavně to, že bude bezpečné se o ně při výstupu a sestupu ze schodů opřít. A jaký volit materiál? To je snadné. Standardně se volí mezi kamenem, kovem, dřevem a sklem. Pokud máte rádi modernu, můžete použít cokoli, od tvrdého plastu až po beton.