Máte malou kuchyň, ložnici nebo pokoj? Poradíme vám, jak s nimi efektivně naložit

Zařídit velké byty a domy, které mají nekonečně mnoho prostoru, je svým způsobem mnohem snazší, než zařídit byt tři plus jedna, kde jsou pokoje do čtyř metrů čtverečních. Zde se musí každý centimetr místa vypočítávat a podřizovat se prostorům, které jsou ještě k dispozici.

Právě malé prostory jsou náročné a architektonicky a designérsky velice vyzývavé. Zařídit velký prostor v jednotném stylu tak, aby byl estetický, harmonický a navíc praktický, to zvládne kde kdo. Ovšem zařídit tak malý prostor? To už chce skutečného znalce a skoro génia.

Jak se ale vypořádat s malým prostorem, který musí být denně používán, který musí mít úložné prostory, ale také volnou plochu, aby dopřál svým obyvatelům prostor? A je to tím horší, čím déle v bytě bydlíme, jelikož nám přibývají věci, které vlastníme, nehledě na fakt, že se může rozrůst rodina a přibývají věci, oblečení a také nutnost někam tyto věci umísit.

Jak si poradit s malými prostory, když už se tak není kam pohnout a přesto je třeba uložit někam další věci? Budete se divit, ale my víme, jak na to.
1.       Multifunkční nábytek nebo nábytek na míru
Pokud máte problémy s prostorem, úplně nejlépe je vyřeší nábytek, který si necháte vypracovat na míru. Ovšem, není to nejlevnější záležitost, ale rozhodně vám bude sedět nejvíce. Multifunkční nábytek je ovšem také dobrou cestou. Můžete využít vestavěných skříní, vestavěných kompaktních kusů celého nábytku a také se můžete sami kreativně na celém projektu podílet.

2.       Propojte kuchyň a obývací pokoj
Vytvoříte opticky mnohem větší prostor, navíc vytvoříte místo zbouráním zdi nebo více zdá a nahradíte je pouze sloupem, případně můžete nahradit zdi vestavěnými skříněmi. To vám také zaručí opticky větší prostor a navíc úložný prostor.