Rovnátka v dospělosti

Rovnátka nejsou věc, za kterou by se měl člověk stydět. Pokud nemáte rovné zuby a chcete je mít, pak se můžete u kvalitního odborníka na ortodoncii informovat o tom, zda jsou právě pro vás rovnátka vhodná. Rovnátka petrortho v dospělosti mají výhody i nevýhody, zvolit si můžete z několika typů rovnátek.
Snímací rovnátka – tato rovnátka jsou velice oblíbená u dospělých, protože se nosí pouze v noci. Jsou tvořena dráty a pryskyřicí. Dnes už se moc nepoužívají, nejsou natolik efektivní, jako jiné typy rovnátek.model zubů
Snímací rovnátka Invisalign – rovnátka, která nikdo neuvidí, protože jsou téměř neviditelné. Fólie, které dostanou zuby postupně do správné polohy, jsou oblíbené především v USA, kde byly také vynalezeny. Jsou extrémně nenápadné, dají se nosit klidně přes den. Rovnátka si můžete kdykoli sundat, vyčistit si zuby a zase si je nasadit zpátky, není ani nutné často navštěvovat vašeho ortodontistu. Je zde také mnohem menší riziko kazů či fleků na zubech.
Fixní rovnátka – fixní rovnátka mají tu výhodu, že jsou levnější než předchozí typ, avšak jsou velice nápadné, nelze je sundat a často kvůli nim mají lidé kazy na zubech, které se mnohem hůře čistí. Hodí se však téměř na každý chrup především díky individuální úpravě od specialisty. Modernější typ rovnátek již obsahuje damon zámky, které jsou nejen efektivnější ale také nenápadnější. Léčba je s nimi také rychlejší a snazší avšak ne všichni specialisté je nabízí. Cena je také vyšší.dětské zuby
Posledním typem jsou také rovnátka fixní, která však nejsou vidět. Jedná se o fixní rovnátka lingvální, která se nachází z vnitřní strany zubu a tím pádem jsou téměř nezpozorovatelná. Cena za tyto rovnátka je však značně vysoká a tím pádem je ani nenabízí úplně všude.
Ať už se rozhodnete pro jakákoli rovnátka, určitě nebudete litovat ani vynaložených peněz, ani času, který u specialisty strávíte.