Omotávka na tenisovou raketu pro pevnější a bezpečnější úchop

Omotávky na tenisové rakety https://www.sportoaza.cz/omotavky-2/ se využívají z několika důvodů. Za prvé umožňují neklouzavý úchop rakety, což umožňuje přesnější úder a celkově stabilnější hru. Za druhé upravují průměr rukojeti u rakety tak, aby byla pro úchop přijatelnější, když by totiž byla příliš úzká, nebyla by v ruce při úderu dostatečná pevnost a raketa by prokluzovala mezi prsty.

tenisová raketa s míčem

Dalším pozitivním vlivem omotávek na tenisovou raketu na samotnou hru je odvádění potu, který by mohl v krajním případě způsobit pád rakety z ruky, a přinejmenším také přetáčení polohy rakety vůči míči a tím pádem chybné údery. Pevný a stabilní úchop je jedním z nejdůležitějších předpokladů k úspěšné hře.

Další využití omotávek

Kočárky – držet pevně v ruce dětský kočárek sice není tak zásadní, jako při tenise, ale v jistých situacích má význam mít jízdu kočárku pevně v rukou. Například při jízdě z prudšího svahu nebo na přechodu pro chodce a v podobných situacích v blízkosti městského silničního provozu. Omotávky jsou navíc příjemné na dotek, a tak zlepšují komfort a celkový pocit při kontaktu nejen s kočárkem, ale ve vizuálním kontaktu s dítětem.

tenisová raketa na kurtu

Pádla pro vodáky – vodácká pádla jsou buď dřevěná, nebo zhotovená ze slitiny hliníku a oba typy materiálu jsou na dotek velmi tvrdé. Stává se, že úchop pádla způsobí otlaky, tzv. mozoly. Tenisová omotávka vzniku mozolů zabrání a pochopitelně zlepší komfort při samotné plavbě.

Cyklistika – horská kola i silniční cyklistika využívají omotávek poměrně běžně. Zde je pevný úchop řídítek klíčový pro přesné vedení předního kola v terénu a zároveň slouží jako opora při záběru při jízdě do vrchu. Kdybyste se zaměřili na některé cyklistické závody v době socialismu, např. na známý Závod míru, zjistíte, že cyklisté měli na řídítkách omotávky v nejrůznějších délkách, tloušťkách, barvách i kvalitách materiálu.