Nejen krásný úsměv, ale i svěží dech

Naše zuby jsou zrcadlem do duše. Mluví snad za vše, co o nás vypovídá naše péče o nás samotných a rovněž i starostlivost o naše zdraví. Ovšem k tomu, abychom mohli být na náš vzhled v naší ústní dutině pyšní, potřebujeme mít i zdravé prostředí, které nám nezpůsobí nepěkný zápach z úst.
pasta na kartáčku

Nemoc, které se nemůžete ubránit

V určité fázi, se zápach z úst pokládá za nemoc, kterou je potřeba diskutovat a léčit z odborníkem. Lékař vám totiž přesně řekne, čím je tato nepříjemnost způsobená a taktéž, jak s ní bojovat a zbavit se ostudy, kterou sebou přináší.
Existuje řada léčiv, které jeho vznik můžou do velké míry potlačit nebo zcela vyloučit. Není ovšem nutné hrát si na hrdiny a přesvědčovat se o tom, že si pomůžete sami. Vaše zdraví byste měli mít na prvním místě a postarat se o to, abyste každou nemoc důkladně léčili.
zápach z úst

Nešťastná volba potravin

Existuje mnoho báječných chutí a druhů jídla, kterým lze jen stěží odolat. Mnoho z nich však přináší i protivný zápach z úst, čeho si ve vaší přítomnosti nevšimne jen málokdo. Pokud tedy víte, že po jídle nemáte možnost vyčistit si zuby, ale naopak, budete ve společnosti mnoha lidí, na kterých budete mluvit, předem si rozmyslete výběr potravin, které sníte.

Zubní hygiena je prioritou číslo jedna

Pravidelné čištění zubů se postará o to, abyste se vyhnuli vzniku zubního kazu. Domácí péče však vůbec nestačí. Kromě toho, že si vaše zuby budete (důkladně) umývat ráno a večer, musíte docházet i na preventivní prohlídky k vašemu zubnímu lékaři. Ve vašem zájmu a pochopitelně i pro usnadnění práce každého dentisty je vhodné, abyste docházeli na dentální hygienu, která zabrání tomu, aby se ve vaší ústní dutině usazovaly bakterie.
špatný dech

První pomoc v případě, že je to nutné

Na trhu seženete i nepřeberné množství první záchrany, která vás okamžitě (ovšem dočasně) zbaví zápachu z vašich úst. Jsou to žvýkačky a různé bonbony, ústní vody, osvěžující spreje, ale i domácí typy na výplach ústní dutiny.
Můžete použít vodu s citrónem a sodou nebo mít k dispozici čerstvou mátu, kterou budete žvýkat a docílíte tak příjemného dechu v době, kdy potřebujete.