Masáž vlastní tváře, masáž vlastníma rukama


Nejdříve si dobře vyčistěte obličej a pak nalijte 10 ml olejové směsi na talířek. Před naolejováním si ruce položte na obličej, prsty dejte na čelo a dlaně přes tvář a bradu. Několik vteřin tak vydržte a pak pomalu táhněte prsty vně k uším, jako byste žehlili pomačkání a napětí směrem od čela.
krásná žena


Nyní si smočte prsty v oleji (je potřeba velmi málo) a lehce si ruce promněte. Na obličeji vždy použijte jemné pohyby, zvláště na choulostivé pleti kolem očí. Začněte pod bradou, klouzejte po obličeji vzhůru, pak kruhem kolem očí ve směru růstu obočí.


Přidejte trochu oleje a jeďte velmi jemně přes krk a opět vzhůru po obličeji. Prsty dejte do středu čela. Lehce stiskněte, pak je rozdělte směrem ke spánkům a vlasové hranici. Opakujte tyto pohyby s prsty umístěnými vždy o trochu výše na čele, až dosáhnete linie vlasů. Ukončete pevnějším přitisknutím prstů ve středu čela na několik vteřin. Opakujte tyto pohyby podél kosti obočí, až dosáhnete vnějšího koutku očí.
socha krásy


Položte si palce na bradu a táhněte je pomalu podél čelisti vzhůru k uchu. Opakujte, pokaždé o kousek výš, až se dostanete pod lícní kost. Pak mírně poklepejte celou tvář pohyby směrem vzhůru.


            Za ušima pracujte malými kruhovými pohyby prsty. Pak jemně uchopte mezi prsty vnější polokruhovitou část ucha, začněte nahoře. Ukončete trojím protažením ušního boltce.


            Masáž obličeje ukončete zakrytím očí dlaněmi. Přitiskněte dlaně na oči, aby k nim asi po dobu dvaceti sekund nepronikalo žádné světlo. Nezvedejte ruce ihned, nechte je sklouznout dolů tak, aby přikryly vaši tvář, tam je chvíli podržte a pak jemně odsuňte.


Kdy je masáž nevhodná: po velmi horké koupeli, parní koupeli či sauně bude pokožka vylučovat teplo, toxiny a pot až jednu hodinu. Když tělo vylučuje, nepřijímá, a tak by terapeutické účinky přišly nazmar. Nemasírujte se, pokud jste před nedávnem podstoupili operaci. Nemasírujte se, pokud máte teplotu či virové onemocnění, protože by se mohly potíže rozšířit. Nemasírujte se, pokud máte pochybnosti.