Nábytek z masivu vás přežije

Jestliže hledáte takový kousek nábytku, který vás nezklame, bude krásný na pohled, bude kvalitní a trvanlivý, vyberte si ten, který je vyroben z masivu. Především dřevěná postel je sázkou na jistotu, která se vyplatí.
Kvalita postele totiž zdaleka nezáleží pouze na tom, jakou si vyberete matraci, i když i to je velice důležité. Matrace vám zkrátka musí dokonale vyhovovat a musí být přesně tak měkká nebo tvrdá, jak to máte rádi. Musí být pohodlná, a také musí něco vydržet, nesmí se hned proležet.
Nicméně i volba toho pravého rámu je důležitá. Ten může být zhotoven z mnoha různých druhů materiálů, nicméně ne každý z nich je tou nejlepší volbou. Vždy byste se v první řadě měli zajímat o jeho zdravotní nezávadnost, a ne pouze o to, zda splňuje nastavené normy, ale také o to, zda z něj do ovzduší v místnosti nemohou unikat jakékoli nežádoucí látky, a to i přesto, že třeba splňují státem nastavené limity.
modré polštáře, okno
Jestliže chcete mít jistotu, že získáte sto procentně přírodní a nekompromisně nezávadný materiál, zvolte si přírodní dřevo. Ovšem pozor, to skutečné je pouze to masivní, a ne žádná dřevotříska, která obsahuje lepidla, ze kterých se mohou uvolňovat škodliviny.
Navíc, velkou předností masivu je jistě to, že má velice dlouhou životnost, je pevný a odolný. Takže postel z masivu se pod vámi rozhodně nebude houpat, nebude vrzat a vydrží vám bez problémů dlouhé desítky let, a pokud budete chtít, můžete ji klidně odkázat další generaci.
Možná to ještě nevíte, ale dřevo stárne do krásy. To znamená, že čím déle ho doma budete mít, tím lépe na něm budou patrné letokruhy, a tím intenzivnější bude jeho barva. Navíc dokonale zapadne do každého interiéru, ať už máte doma jen jeden kousek, anebo jiný nábytek ani nekupujete.
bílá peřina a polštáře
Jistě si máte z čeho vybírat – na trhu je mnoho krásných druhů dřevin. Pakliže hledáte cenově přijatelnou variantu, sáhněte po borovicovém masivu.