Na co si dát pozor při výběru schodů do podkroví

Funkční, krásné a jedinečné. Takové jsou točité schody od K.M.K. Design. A právě takové potřebujete pro své podkroví. Nezáleží totiž jen na tom, jak vypadá samotná místnost, ale také jakým způsobem se do ní dostanete. Vše do sebe musí zapadat, protože jinak bude celek působit nesouměrně, možná až směšně. Na co si tedy dát pozor při samotném výběru?
schody černobílá spirála.jpg

Podle typu schodiště

Zde záleží především na tom, aby byla konstrukce co nejpraktičtější v závislosti na tom, kolik prostoru máte k dispozici. Vybírat můžete z několika typů a tvarů. Přímé mají dvě varianty, a to otevřené a uzavřené. Otevřené jsou vzdušné, ale pokud máte malé děti, zvolte uzavřené. Mlynářské zaberou nejméně místa, proto je zvolte především v případě, že nemáte příliš místa.

Vřetenové je často užívané, a to zejména kvůli jeho ceně, ale také úspoře prostoru. Zadlabané jsou upevněné přímo do zdi prostřednictvím boční schodnice. Posledním typem jsou sedlové, u kterých jsou nášlapy upevněné z horní strany. Kolik místa na ně máte a co by se vám líbilo nejvíce? Na to už si musíte odpovědět sami. Paleta možností je ale široká dost.

Nejčastěji používaný materiál

Prvkem, který se při výrobě využívá nejvíce je to nejpřirozenější na světě. Dřevo. Oblíbené je hned z několika důvodů, a to zejména díky jeho dlouhé životnosti. Zároveň ovšem v interiéru působí velmi hřejivě a přirozeně. Je neutrální, a proto ho můžete propojit s jakýmkoli https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3599293/pimco-pred-evropou-se-mejte-na-pozoru-at-roste-jakymkoli-tempem.html interiérovým stylem. Docela snadné jsou i možnosti renovace a povrchového ošetření.dřevěné točité schodiště.jpg

Až budete vybírat druh dřeva, jistě na vás vyskočí spousta možností. Obecně se k výrobě používají tvrdé dřeviny, které jsou velmi odolné proti poškození a poškrábání. Z tuzemských druhů je nejlepší dub, buk či jasan. Vybírat ale můžete i z exotických variant, anebo z ovocných stromů. Počítejte ale s tím, že tyto varianty jsou finančně mnohem náročnější.