Kokosový olej

Kokosový olej se dá využít v mnoha oblastech, a to vždy s příznivým účinkem na vaše zdraví. Oblíbený je díky své přírodní panenské čistotě bez jakýchkoliv příměsí nejen v kuchyni, ale také v kosmetice. A tak si ho přidejte nejen do salátu, ale také do vaší kosmetiky.

·         MASKA NA VLASY
Kokosový olej dodá vašim vlasům lesk a pevnost, a zabrání jejich krepatění. Olej vždy nanášejte do suchých vlasů a nechte působit minimálně půl hodiny. Na vlasy si ho naneste buďto samotný, nebo ho namíchejte s dalšími ingrediencemi, například s medem, vždy v poměru 1:1.

·         TĚLOVÝ BALZÁM
Kokosový olej je skvělý na suchou a podrážděnou pokožku. Používejte ho jako náhražku za pleťové mléko. Nanášejte ho vždy po koupeli, uvidíte, že krásně vaši pleť zvláční.

·         ODLIČOVAČ
Kokosový olej je vhodný nejen na odlíčení make-upu, ale také na odlíčení očí. Dokonale si poradí i s voděodolnými líčidly. Po odlíčení si pleť opláchněte vlažnou vodou a poté naneste svůj oblíbený krém, nebo rovnou opět kokosový olej.

·         ZUBNÍ PASTA
Kokosový olej smíchejte s jedlou sodou, tím si připravíte skvělou zubní pastu, která bude mít antibakteriální účinky na zuby a dásně. Pokud vám jedlá soda nedělá dobře, stačí, když si budete zuby jemně potírat jen olejem. Po několika týdnech budou vaše zuby viditelně bělejší a zdravější.

·         BALZÁM PO HOLENÍ
Kokosový olej je ideální na citlivou pokožku, která se holením narušuje. Po holení se natřete olejem, čímž zabráníte vzniku pupínků a zklidníte podrážděnou kůži.

·         BALZÁM NA TRY
Kokosový olej dokonale zvláční vaše popraskané rty. V létě je navíc ochrání proti UV záření, a v zimě zase proti mrazu.

·         DEODORANT
Kokosový olej smíchejte s jedlou sodou v poměru 1:1. Doplnit ho můžete i několika kapkami esenciálního oleje. Poté směsí naplňte prázdnou krabičku od deodorantu a dejte ztuhnout do ledničky. Tento deodorant ničí bakterie i kvasinky.