Jak se „léčí“ bazén?


V minulosti to mívali majitelé venkovních bazénů poměrně těžké. O poznání těžší než jak je tomu dnes. A je to zcela logické – věda kráčí kupředu mílovými kroky a díky ní je tak dnes možné už i to, co bylo ještě vcelku nedávno vysloveně utopií.
čistá voda


Dříve se tak kupříkladu užívala v bazénech celá řada jednosložkových přípravků, z nichž každý uměl jen něco. A tak se takové látky přidávaly do vody v bazénu a muselo se jich tam dodat hned několik najednou, aby se voda udržela ve svém čistém a průzračném stavu. Chlórové tablety například přidávaly do vody plyn jménem chlór, ovšem s ničím jiným si už poradit nedokázaly, vodu nečistily ani ji neudržovaly stabilní a podobně, a pro zmíněné účely tak bylo potřeba i něco dalšího.


Ovšem https://www.zrakol.cz/v-dnesni-dobe-uz-uprava-vody-v-bazenu-neni-tak-slozita-jako-tomu-bylo-v-minulosti-/. Dnes už máme i četné novější typy produktů, jež už více věcí současně dokážou a čištění vody je tak pro ně takřka hračkou.
plavání kluka


Máme tak dokonce už i tablety do bazénu 5v1, jež dokážou s takovým bazénem učiněné divy, díky nimž je voda v bazénu vždy čistá a průzračná.


A co že tyto div ne zázračné tablety umí?


a)        zabezpečují ideální koncentraci aktivního chlóru ve vodě,


 


b)       stabilizují pH vody alias její kyselost,


 


c)        udržují vápenaté a hořečnaté ionty v tekuté formě,


 


d)       sráží nerozpustné nečistoty, jež jsou díky tomu snáze odfiltrovatelné,


 


e)        a zabraňují vzniku inkoustů na stěnách http://www.hudysteny.cz/brno/kurzy/zakladni-kurz-lezeni-na-umele-stene bazénu a ostatním příslušenství.


 


Při použití těchto tablet je pamatováno prakticky na všechny typy majitelů bazénů. Tyto existují ve velikostech „mini“, „maxi“ a „grand“, s hmotností 20, 200, respektive 500 gramů, lze je tedy využívat jak v malém bazénku, tak i ve velkých bazénech s objemem nad padesát kubíků vody.


A i použití těchto tablet je náramně jednoduché; stačí prostě tabletu vložit do skimmeru, do plováku nebo dávkovače a počkat, až se tato samovolně rozpustí a rozptýlí po celém objemu bazénu, kde následně odvede svou práci lépe, než jak by ji dokázal odvést kdekdo z lidí.


A voda je pak opět taková, jakou ji v bazénu chceme mít. Čistá, průzračná, zdravotně nezávadná. A do takové je radost se ponořit.


Ohodnoťte příspěvek