Jak se „léčí“ bazén?

V minulosti to mívali majitelé venkovních bazénů poměrně těžké. O poznání těžší než jak je tomu dnes. A je to zcela logické – věda kráčí kupředu mílovými kroky a díky ní je tak dnes možné už i to, co bylo ještě vcelku nedávno vysloveně utopií.
čistá voda

Dříve se tak kupříkladu užívala v bazénech celá řada jednosložkových přípravků, z nichž každý uměl jen něco. A tak se takové látky přidávaly do vody v bazénu a muselo se jich tam dodat hned několik najednou, aby se voda udržela ve svém čistém a průzračném stavu. Chlórové tablety například přidávaly do vody plyn jménem chlór, ovšem s ničím jiným si už poradit nedokázaly, vodu nečistily ani ji neudržovaly stabilní a podobně, a pro zmíněné účely tak bylo potřeba i něco dalšího.

Ovšem . Dnes už máme i četné novější typy produktů, jež už více věcí současně dokážou a čištění vody je tak pro ně takřka hračkou.
plavání kluka

Máme tak dokonce už i tablety do bazénu 5v1, jež dokážou s takovým bazénem učiněné divy, díky nimž je voda v bazénu vždy čistá a průzračná.

A co že tyto div ne zázračné tablety umí?

a) zabezpečují ideální koncentraci aktivního chlóru ve vodě,

b) stabilizují pH vody alias její kyselost,

c) udržují vápenaté a hořečnaté ionty v tekuté formě,

d) sráží nerozpustné nečistoty, jež jsou díky tomu snáze odfiltrovatelné,

e) a zabraňují vzniku inkoustů na stěnách bazénu a ostatním příslušenství.

Při použití těchto tablet je pamatováno prakticky na všechny typy majitelů bazénů. Tyto existují ve velikostech „mini“, „maxi“ a „grand“, s hmotností 20, 200, respektive 500 gramů, lze je tedy využívat jak v malém bazénku, tak i ve velkých bazénech s objemem nad padesát kubíků vody.

A i použití těchto tablet je náramně jednoduché; stačí prostě tabletu vložit do skimmeru, do plováku nebo dávkovače a počkat, až se tato samovolně rozpustí a rozptýlí po celém objemu bazénu, kde následně odvede svou práci lépe, než jak by ji dokázal odvést kdekdo z lidí.

A voda je pak opět taková, jakou ji v bazénu chceme mít. Čistá, průzračná, zdravotně nezávadná. A do takové je radost se ponořit.