Z historie Invexu

300x300tikiri.jpg

Je to trochu paradoxní, aby místo, kde se prezentuje světová špička v oblasti informatiky, mělo vlastní www stránky, potažmo i vlastní připojení k Internetu a vlastní doménu tak pozdě. Ale ono to dříve nebylo možné. Souvisí to s uvolněním Internetu pro českou širokou veřejnost, které se datuje k prvnímu červenci roku 1995. Do té doby byl Internet pouze nástrojem pro vědu a výzkum, v České republice byl na akademické půdě v provozu již od roku 1992. 
přetahování panáčků

Lidé s nízkým důchodem by si měli polepšit

Zatímco Invex vznikl v roce 1970, předchůdce dnešního Internetu, síť ARPAnet, začala pracovat již o rok dříve, v roce 1969. Na počátku 70. let to ovšem nebyl veletrh takový, jak jej známe, ale pouze výstava. Vystavovaly se tu různé novinky, vynálezy a zlepšováky, které vznikly díky lidské invenci, odtud také pramení samotný název INVEX. (INV jako invence a EX jako expozice).  V době svého vzniku v 70. letech se na Invexu nevystavovala jen výpočetní technika, ta se krčila v malém koutku výstaviště, tehdy šlo o prezentaci nápadů a výrobků ze všech možných oborů. Tento trend pokračoval po celých téměř dvacet let, výpočetní technika si své místo na Invexu dobývala jen pomalými krůčky a teprve v roce 1991 se stal Invex oficiálním prvním ročníkem veletrhu výpočetní techniky.
základní deska pc

970x310bamboolik2018-1514655846.jpg

Webové stránky Invexu zpočátku běžely na doméně stavební fakulty VUT Brno

První ročník Invexu byl zaměřen na výpočetní techniku ovšem jen z pohledu lokálních výpočetních systémů, Internet ještě neexistoval, pouze jako zkušební projekt, i když právě na podzim roku 1991 na experimentálním pracovišti v ČVUT v Praze došlo k prvnímu zkušebnímu připojení na Internet prostřednictvím města Linz v Rakousku. První webové stránky Invexu vznikly až v roce 1995 a vypracoval je Ústav informatiky fakulty Stavební Vysokého učení technického v Brně. Webové stránky Invexu byly také provozovány zpočátku na jejich doméně a jejich výpočetní technice. Ale musíte si uvědomit, že šlo o jedny z prvních webovek v České republice, a že tehdy vypadaly doslova předpotopně a nevkusně. Grafické možnosti byly velmi omezené a stránky se hemžily šedými butony na duhovém podkladu, odkazy byly jednoduše podtržené a pozadí stránek mělo šedavý nádech s reklamním nápisem INVEX.

Z historie Invexu
Ohodnoťte příspěvek

</div>

<div class=