Z historie Invexu

Je to trochu paradoxní, aby místo, kde se prezentuje světová špička v oblasti informatiky, mělo vlastní www stránky, potažmo i vlastní připojení k Internetu a vlastní doménu tak pozdě. Ale ono to dříve nebylo možné. Souvisí to s uvolněním Internetu pro českou širokou veřejnost, které se datuje k prvnímu červenci roku 1995. Do té doby byl Internet pouze nástrojem pro vědu a výzkum, v České republice byl na akademické půdě v provozu již od roku 1992. 
přetahování panáčků

Lidé s nízkým důchodem by si měli polepšit

Zatímco Invex vznikl v roce 1970, předchůdce dnešního Internetu, síť ARPAnet, začala pracovat již o rok dříve, v roce 1969. Na počátku 70. let to ovšem nebyl veletrh takový, jak jej známe, ale pouze výstava. Vystavovaly se tu různé novinky, vynálezy a zlepšováky, které vznikly díky lidské invenci, odtud také pramení samotný název INVEX. (INV jako invence a EX jako expozice).  V době svého vzniku v 70. letech se na Invexu nevystavovala jen výpočetní technika, ta se krčila v malém koutku výstaviště, tehdy šlo o prezentaci nápadů a výrobků ze všech možných oborů. Tento trend pokračoval po celých téměř dvacet let, výpočetní technika si své místo na Invexu dobývala jen pomalými krůčky a teprve v roce 1991 se stal Invex oficiálním prvním ročníkem veletrhu výpočetní techniky.
základní deska pc

Webové stránky Invexu zpočátku běžely na doméně stavební fakulty VUT Brno

První ročník Invexu byl zaměřen na výpočetní techniku ovšem jen z pohledu lokálních výpočetních systémů, Internet ještě neexistoval, pouze jako zkušební projekt, i když právě na podzim roku 1991 na experimentálním pracovišti v ČVUT v Praze došlo k prvnímu zkušebnímu připojení na Internet prostřednictvím města Linz v Rakousku. První webové stránky Invexu vznikly až v roce 1995 a vypracoval je Ústav informatiky fakulty Stavební Vysokého učení technického v Brně. Webové stránky Invexu byly také provozovány zpočátku na jejich doméně a jejich výpočetní technice. Ale musíte si uvědomit, že šlo o jedny z prvních webovek v České republice, a že tehdy vypadaly doslova předpotopně a nevkusně. Grafické možnosti byly velmi omezené a stránky se hemžily šedými butony na duhovém podkladu, odkazy byly jednoduše podtržené a pozadí stránek mělo šedavý nádech s reklamním nápisem INVEX.