Co takhle piloxing?

Možná jste o něm slyšeli. Nově vznikající sport si oblibují čím dál více na světě. I u nás se mu začíná dařit.
Co to vlastně je?
Piloxing je složen z řízeného pohybu těla, tedy z pilates a neřízených úderů rukou, boxu. Tyto dva protikladné póly daly ze sebe to nejlepší a vznikl piloxing. Namáhavý, tvrdý, potem nasáklý sport. Přidávám poznámku, že jsem u něj zpozorovala prvky baletu a aerobiku.
cvičení abstrakce
K čemu je dobrý?
Sportování samo o sobě je dobré (Moudro dne). Piloxing je hlavně zaměřen na posilování svalů (včetně těch, o kterých ani nevíte, že máte). Oblíbený je hlavně u žen, maminek, které se snaží shodit a nabrat novou sílu, energii a svalovinu
Jde o velice intenzivní sport. I když cvičíte rok, tak přesto po každém cvičení vás bolí všechny svaly. Kdyby nebolely je něco špatně.
A co cvičební pomůcky?
Jako cvičební pomůcky můžete použít karimatku. Není nutná, ale když ležíte na zemi, je lepší, nebolí vás tolik záda. Časem si můžete třeba dokoupit rukavice na piloxing. Na první pohled roztomilé lehoučké rukavičky s mírnou zátěží od čtvrt až po jedno kilo. S přibývajícím časem cvičení, lehoučké rukavice ukazují, že každý gram něco váží.
společné cvičení
Proč a kým vznikl?

Za jeho původem stojí Švédka Viveca Jensen. Žena, která ovládla box, balet, pilates. Jejím cílem bylo hlavně dodat ženám novou energii, díky tomu to sportu. A vážně je tomu tak. Pohyby, které se z klidného pohupování najednou mění v nehorázně energické a výbušné údery boxu, mají něco do sebe. Ženu mají dělat krásnou, svobodnou a SVOU. Miluje pilates a miluje box, spojila to v jedno. A chtěla se svým cvičením podělit s ostatními. „Jsem žena, a chtěla jsem, aby ženy také cítily svou sílu a ženskost.“ Box má uvolnit stres a prvky tance prostě mají dělat radost, také to člověka víc baví. „Je důležité mít zdravou postavu, ve které se člověk cítí dobře.“ A má pravdu. Ve zdravém těle zdravý duch.
Dámy, zkuste to. Možná se na první pohled leknete, že nestíháte, že nevíte, co se cvičí, ale ZKUSTE TO. Byť doma před televizí a uvidíte jaký budete mít pocit.