Fotovoltaika s tepelným čerpadlem


Výroba elektřiny

Nejvyšším výdajem při provozu tepelného čerpadla je bezpochyby elektrická energie, a to především když je velký mráz u systému, který čerpá teplo ze vzduchu. O oběh pracovní látky v čerpadle se totiž stará kompresor poháněný elektrickým motorem ze sítě. Abychom za provoz čerpadla výrazně ušetřily je tedy vhodné míst vlastní zdroj elektřiny a tím je fotovoltaická elektrárna. Jednoduše máme na střeše panely, které přeměňují sluneční paprsky na elektrickou energii, přičemž výhodou je tedy obnovitelný zdroj energie, který neznečišťuje třeba ovzduší.

montáž fotovoltaiky

Samozřejmě kromě tepelného čerpadla nám bude vyrábět elektřinu pro celou domácnost, takže návratnost celé investice se ještě zlepší. Pochopitelně je potřeba být stále napojený na elektrárnu, protože během škaredého počasí nemusí výkon panelů stačit. Potřebný výkon záleží na našem odběru, protože někdo chce kromě topení dobíjet pomocí vyrobené energie svůj elektromobil.

Topení

Ať už ve své nemovitosti vytápíme jakýmkoliv zdrojem tepla, tak nic nezkazíme tím, že si necháme svou nemovitost řádně zateplit. Jak je známo, tak teplo přechází z tělesa teplejšího na studenější. To v praxi znamená, že třeba ohřeje stěnu a potom uniká ven. Tyto ztráty bohužel zvyšují nutný výkon našeho zdroje tepla a tím přímo zdražují cenu za energie či tuhá paliva. Nechte si proto termokameru změřit, jestli Vám někde neuniká zbytečně moc tepla a případně dané prostory zateplit. Zateplení zase něco stojí, ovšem časem se nám vrátí.

místnost s radiátory

Za jak dlouho to bude záleží dost na aktuální ceně stavebních materiálů. Následně nám může stačit i slabší tepelné čerpadlo. Je vhodné nastudovat si principy jednotlivých variant a podle toho si udělat přehled o tom, jaký by mohl být pro naši nemovitost nejvhodnější. S konečným výběrem i montáží Vám pomůžou čerpadla Plzeň, protože ti se specializují na fotovoltaiku i tepelná čerpadla.